Ankara Yüzme

Yüzme Ankara Fitness Salonlari

ANKARA YÜZME

Yaz aylarının gelmesi ile insanlar yüzmek istemektedir. Sıcak havalar ile birlikte hem keyifli saatler geçirip hem de spor yapma adına sahil yerlerine gidip yüzmek en iyi seçim olmaktadır. Pek çok spor salonu da bu imkânı sağlamaktadır.

Denize girip serinlemek sıcak havaların en iyi hediyesi olmak ile birlikte aslında yaz ve kış yapılması gereken bir spordur. Uluslararası standartlarda yarışmalar düzenlenmekte bu yarışlar 50, 100, 200, 400, 800 ve 1500 metrelik havuzlar da yapılmaktadır. İnsanoğlunun yüzme ile ne zama...
devamı...

Fitness Salonu Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Yüzme Ankara Fitness Salonlari

ANKARA YÜZME

Yaz aylarının gelmesi ile insanlar yüzmek istemektedir. Sıcak havalar ile birlikte hem keyifli saatler geçirip hem de spor yapma adına sahil yerlerine gidip yüzmek en iyi seçim olmaktadır. Pek çok spor salonu da bu imkânı sağlamaktadır.

Denize girip serinlemek sıcak havaların en iyi hediyesi olmak ile birlikte aslında yaz ve kış yapılması gereken bir spordur. Uluslararası standartlarda yarışmalar düzenlenmekte bu yarışlar 50, 100, 200, 400, 800 ve 1500 metrelik havuzlar da yapılmaktadır. İnsanoğlunun yüzme ile ne zaman ilk kez tanıştığı tam olarak bilinmese de önceleri spordan ziyade bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır.
Bir çeşit su sporudur ve amaç el ve ayakları hareket ettirip başka bir şeyden yardım almadan bir noktadan diğerine ulaşmaktır. Yüzme çeşitleri; serbest stil, kurbağalama, kelebek, sırt üstü ve karışık stil olarak sayılabilmektedir. 1937 yılında ülkemizde ilk yüzme yarışları Moda da gerçekleştirilmiştir.

Sporun insana faydaları ise dayanıklılık ve esnekliği arttırdığı gibi kalbi güçlendirmekte, dolaşımı düzenlemekte, enerji vermektedir. Varis gibi hastalıklara iyi gelmekte, fiziksel görünümü de değiştirmektedir. Kişinin stres ve gerilimini azaltmaktadır. Stres altında veya sinirliyken yüzüldüğü zaman tüm sinirlerin yumuşadığı görülecektir. Psikolojik olarak da huzur ve mutluluk vermektedir.

Kas güçsüzlüklerini tedavi ettiği gibi kalori harcanacağı için de kilo verilmektedir. Ankara da bulunan spor merkezi faaliyeti sürdüren işletmelerin de sağladığı yüzme avantajı bulunmaktadır. Spor, kişinin tüm kaslarını çalıştıran ender bir spor dalı olarak kabul edilmektedir.

Daha çok güç ve kondisyon içeren bu spor dalı ile bir insan ne kadar ileri gidebileceğini de görebilmektedir. En kritik unsurları ise spora başlamadan önce ısınma hareketleri ve nefes alış veriş uygulamalarıdır. Bu uygulamaların yapılabilmesi ile hem vücudu çok zorlamadan yüzülebilecek hem spor sonrası zihnen ve bedenen dinginliğe kavuşulabilecektir.
İnsan doğası gereği daha bebekken su içinde yaşanmaktadır. Bu neden ile doğru teknik ve uygulamalar ile bu sporu amatörce yapan veya birkaç saat yüzen kişiler için de sağlıklı yaşam gerçekleşmektedir. Hiç yüzme bilmeyen biri bile doğru teknikler ve hamleler ile yüzmeyi öğrenecektir.