Ankara Pilates

Pilates Ankara Fitness Salonlari

ANKARA PİLATES

Pilates sporu artık günümüzde en çok tercih edilen ve artık birçok kesim insan tarafından da yapılan bir spor aktivitesidir. Tabi ki bilindiği gibi dünya üzerinde birçok sayıda ve çeşitli biçimlerde yapılan ve insanlar arasında farklı ilgiler gören spor dalları bulunmaktadır. Bu spor tercih edilme sırasına göre; futbol, basketbol, voleybol ya da hentboldur. Ancak son yıllarda Pilates sporuda önemli bir yer tutmaktadır.

Peki, nedir bu Pilates sporu ve nasıl yapılır diye soranlar için; Pilates sporu 1900 lü yıll...
devamı...

Fitness Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates

Proheal Fit Theraphy Bağlıca
Winner Club Keçiören
Fit GYM Çukurambar

VIP+ Pilates

toplam 57 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Ankara Fitness Salonlari

ANKARA PİLATES

Pilates sporu artık günümüzde en çok tercih edilen ve artık birçok kesim insan tarafından da yapılan bir spor aktivitesidir. Tabi ki bilindiği gibi dünya üzerinde birçok sayıda ve çeşitli biçimlerde yapılan ve insanlar arasında farklı ilgiler gören spor dalları bulunmaktadır. Bu spor tercih edilme sırasına göre; futbol, basketbol, voleybol ya da hentboldur. Ancak son yıllarda Pilates sporuda önemli bir yer tutmaktadır.

Peki, nedir bu Pilates sporu ve nasıl yapılır diye soranlar için; Pilates sporu 1900 lü yıllarda Alman Joseph Pilates tarafından bulunan ve yapılan yaklaşık olarak 100 yılın üstünde bir geçmişe sahip olan spor dalıdır. Pilates sporunun genel amacı egzersiz yolu ile dayanıklılık, esneklik, kas gelişimi ya da vücudun hareketlerini düzenlemektir. Pilates sporunu yapmak isteyen kişiler bu sporu spor salonu ya da spot merkezi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Pilates sporunun bir diğer özelliğine de vurgu yapmak gerekirse her yaştan ve her cinsten insanlara hitap edebilme özelliğine sahip olmasıdır. Yine aynı şekilde her ülkede ve her il de bulunan Pilates salonu sayesinde bu sporu yapmak daha da kolay bir hale gelmiştir. Örnek vermek gerekirse; Ankara ilinde yaşayan ve Pilates sporu yapmak isteyen kişiler bu illerde bulunan fitness salonu ya da Pilates salonu sayesinde bu spor aktivitesini gerçekleştirmektedir.

Pilates sporunun en genel amacı ise hem sağlıklı hem de güzel görünümlü bir vücuda sahip olmaktır. Bu sporu yapmanın faydalarından bahsetmek gerekirse kısaca şunlar söylenebilir: fazla kilolardan kurtulmak, sağlıklı ve zinde bir hayat yaşamak, zamanı en güzel şekilde değerlendirmek ve buna benzer birçok durum söylenebilir.

Son yıllarda en çok tercih edilen ve en çok gelişme gösteren spor dalı olarak bilinen Pilates sporudur. Bu sporu öğrenmek ve uygulamak ise diğer spor branşlarına göre daha kolay ve daha çabuk bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle bu sporu tercih edenlerin sayısı da bir hayli artmıştır. Aynı şekilde bu sporu profesyonel bir biçimde yapan ve eğitmen olan insanlarda bulunmaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pilates

ANKARA PEAK PİLATES

Joseph Pilates ' in adını vermiş olduğu teknik olan pilates, kasları güçlendiren, zihin ve beden bütünlüğünü sağlayan, denge kazandıran bir eğitimdir. Tüm kasların eşit şekilde güçlenmesini sağlayarak, vücudun kendi içinde bir denge oluşmasına, bu sayede de daha sağlam bir iskelete ve daha düzgün bir duruşa olanak sağlamasını öngören bir spordur.

Peak pilates ise gelişen teknolojiden de yardım alarak yenileştirilmiş gerçek pilates stilidir. Joseph Plates kampta hastabakıcılık yaparken kendi geliştirdiği tekniklerle buradaki askerlere eğitim veriyordu. 1918 yılında İngiltere' de birçok insanın ölümüyle sonuçlanan grip salgınından bu kamptaki askerlerin hiç etkilenmemesiyle dikkat çekti.

Savaşın sonunda Almanya' da tekniğini geliştirmeye devam etti. 1926 yılında göç ettiği Amerika'da kendi stüdyosunu açtı. Geliştirdiği tekniğin amacı güçlü bir vücut ve tüm beden için kondüsyon sağlamaktı.

Sporcuların ve dansçıların özellikle pilatesle ilgilenmeleri, pilates sayesinde sakatlanmayı önlemek ve kondüsyonu arttırmaktır. Herkes için uygun bir spor olan pilates, metabolizmayı hızlandırır. Omurganızı ve nefesinizi doğru kullanmayı öğreten bir spordur. Denge ve duruş bozukluğunun düzelmesinde yardımcı olur.

http://www.milliyet.com.tr/pilates-nedir-faydalari...

Her sporun olduğu gibi pilatesinde belli kuralları vardır. Bu kuralların birincisi konsantrasyondur. Hareketleri yoğunlaşarak ve bir dikkat bütünlüğü içerisinde yapmak önemlidir. Kontrol ikinci kuraldır. Hareketleri bedeni dinleyerek yapmak ve gösterildiği şekilde uygulamak sakatlıkların önüne geçmek için gereklidir.

Diğer bir kural ise merkezlemedir. Bu da esnemeyi ve uzamayı sağlar. Hareketler akıcı olmalıdır. Acele edilmeden yapılmalı fakat duraksama da yapılmamalıdır. Keskinlik önemlidir. Hareketler tam yapılmalıdır.

Birbirleri içiresinde koordine şekilde olmalıdır. Son kural ise nefestir. Nefes alıp vermek panik havasından uzak derin nefes alarak, dışarı üflemek yolu ile nefes vererek yapılır. Bu şekilde kanı temizlemiş olur. İlk başlarken bir spor merkezi yada pilates salonu gibi uzman kadroların bulunduğu merkezlerden yardım alınması kuralların ve hareketlerin öğrenilmesi açısından uygun olur.

Peak pilates sertifikalı bir programdır. Bu sertifika tüm dünyada geçerli korunan bir sertifika programıdır. Ankara ve çevresinde birçok spor salonu ve pilates salonu, peak pilates eğitimi vermektedir. Herkese uygun olan bu spor aslında özel bir eğitimdir.

http://www.pilatesfederasyonu.com/makale-1-Pilates...