Ankara Bowling

Ankara Fitness Salonları Bowling

ANKARA BOWLING

Bowling artık ülkemizde de oynanmaya başlanan ve oldukça fazla rağbet gören bir takım oyunudur. Sosyal ve çekişmeli bir oyun olmasının yanı sıra, bolca teknik bilgi, egzersiz ve pratik ger...
devamı...

Fitness Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Fitness Salonları Bowling

ANKARA BOWLING

Bowling artık ülkemizde de oynanmaya başlanan ve oldukça fazla rağbet gören bir takım oyunudur. Sosyal ve çekişmeli bir oyun olmasının yanı sıra, bolca teknik bilgi, egzersiz ve pratik gerektirir.

Aynı zamanda sadece arkadaşlar arasında kalmayıp, farklı yaş ve fiziksel özelliklere olmalarına rağmen tüm aile bireyleri ile birlikte de aynı keyifle ve rekabetle oynanabilir. Hatta içerisinde bolca hareket, eğlence ve kahkaha bulunması nedeniyle her geçen gün daha çok insan bu oyuna yönelmekte ve iyi taraflarını keşfetmektedir.

Bowling oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında ise duruşunuz gelir. Bowling oyunu kişinin kaslarını, gövdesini ve hatta boynunu bile doğrudan etkiler. Bowling topunu elinize aldığınız ilk andan itibaren kollarınızı ve bedeninizi, dengenizi en iyi şekilde sağlayacak ve atışınızı en doğru teknikle gerçekleştirebilecek şekilde ayarlamanız gerekir. Hatta Bowling topunun içinde ki parmaklarınızı bile doğru bir düzende tutmanız gerekecektir. Belki ilk başlarda doğru duruşu yakalamak ve bu pozisyonda kalabilmek size zor ve yorucu gelebilir ancak vücudunuz buna alışıp, güçlenmeye başladıkça oyundan alacağınız keyif de artacaktır.

Bowling oynayan kişilerin dikkat edebileceği bir başka konuda da dengedir. Dikkatinizi her ne kadar doğru pozisyonda durmaya odaklamış olsanız da, özellikle atışınızı gerçekleştirirken bedeninizin alacağı konuma göre dengenizi sağlamak ve bu sırada doğru tekniği kullanabilmek büyük önem taşır.

Elbette tüm bu kuralların dışında Bowling bir eğlence oyunudur ve herkes dilediği gibi hoşça vakit geçirmek için kendi oyun tarzını da ortay koymaktan çekinmemelidir.