FİTNESS HAREKETLERİNİN İSİMLERİ

blog yazısı ekle !

FİTNESS HAREKETLERİNİN İSİMLERİ

Günümüzde çalışma şartları hafiflemiş gibi gözükse de aslında çalışma şartlarımız oldukça çok ağırdır. Bedensel olarak iş yükünü artık insanlardan çok makineler yapmaktadır. Çünkü bu durum hem çok daha hızlı hem de çok daha ekonomiktir. Sanayileşme ve teknolojinin gelişmesi ile çok daha fazla ağır iş makinelere kalmıştır. Bu sebeple çalışanların büyük bir kısmı artık sadece yönetim, organizasyon, yükleme, muhasebe gibi masa başı işlere kaymıştır. Bu masa başı çalışma işleri ise aslında bizlerin çalışma şartlarını ağırlaştırmıştır. Hareketsiz bir hayat yaşayan kişiler çok daha sıkıntı zamanlar geçirmektedir. Sebebi ise hareketsizlik ve sağlıksız beslenmeden kaynaklı hastalıklardır.

Fitness tüm bu hareketsizliği ortadan kaldıran oldukça başarılı ve etkili bir spordur. Özellikle masa başı çalışmanın en çok olduğu Ankara gibi bir yerde dahi çok fazla fitnessa giden kişiler bulunmaktadır. Ancak fitness hareketlerini ve isimlerini bilmeden başlamak çok yanlış olacaktır. Hangi hareket hangi isim ile anılmakta ve ne işe yaramakta bilmemiz gerekmektedir.

Fitnessa yeni başlayanlar için tüm hareketler.

Fitnessta Crossfit hareketleriFitness ile vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz 44 hareket.Tüm fitness hareketleriFitness hareketleri ve isimleri 1Fitness hareketleri ve isimleri 2Fitness hareketleri ve isimleri 3