TEMEL FİTNESS HAREKETLERİ

blog yazısı ekle !

TEMEL FİTNESS HAREKETLERİ

Fitness uzun yıllardır ülkemizde olan çok başarılı sonuçlara imza atmış bir spordur. Bu sporun en önemli noktaları arasında vücudu geliştirmesi, sağlıklı yaşam konusunda çok fazla faydası olması, daha hareketli bir yaşam ile vücudumuzun genç kalmasına fayda sağlamaktadır. Çünkü bu faydalar fitnessın insan anatomisine göre tasarlanmış olması ile olmaktadır.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Fitness diğer sporların aksine ilk olarak geldiği Ankara gibi bir metropolde diğer sporların çok çok daha önüne geçmiştir. Birçok spor geldiği zaman birkaç ay ya da en fazla bir yıl aktif olarak yaşamakta daha sonra popülerliğini kaybetmektedir. Ancak fitness çok uzun yıllardır ilk günkü popülerliği ile durmaktadır. Çünkü gerçekten faydalı ve sonuç veren bir spordur.

Temel fitness hareketleri çok önemli olmakla beraber yeni başlayacak olan kişilerin bu spora başlamadan önce tüm bu hareketleri öğrenmesi gerekmektedir. İlk önce ısınma hareketleri çok önemlidir. Aksi halde vücudunuzda kaslarda deformasyon ve hatta yırtılmalar dahi olabilir.

Isınma hareketleri yapacağınız egzersiz programına göre çok daha yoğun çalışabilecek kaslarda daha fazla yapılmalıdır.

Fitnessta ilk olarak en temel hareketler bel ve kalça hareketleridir.

Fitness ile sırt kaslarını geliştirmek için temel hareketler.

Fitnesstadumbbell ile yapılan temel hareketler.

Sırt ve ön kol kaslarını geliştiren temel hareketler.

Karın kaslarını çalıştıran temel hareketler.