EN ETKİLİ 5 KARIN EGZERSİZİ

blog yazısı ekle !

EN ETKİLİ 5 KARIN EGZERSİZİ

Fitness uzun zamandır tüm her yönü ile kişiler tarafından yapılan bir spordur. Bu sporun en önemli özelliklerinden biri diğer sporlara göre çok daha fazla etkili hareketinin olması ve çok daha çabuk etki etmesidir. Spor denildiği zaman akla gelen şeylerin başında sağlıklı yaşam, gelişmiş vücut ya da fazlalık kilolardan kurtulmak gelmektedir. İşte tamda burada fitness devreye girmektedir. Çünkü karın ve bel bölgesindeki yağlanmayı ya da sıkılaşmayı toparlamak en zor durumlardan biridir. Çünkü en zor eriyen ve sıkılaşan yerlerden biri olan bu bölge diğer sporlarda çok uzun ve zahmetli çalışma saatlerinde sonra istenilen forma girmeye başlamıştır.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Fitness tüm dünyada varlığını gösterirken aynı zamanda Türkiye'de Ankara gibi bir şehirde de aynı anda öğretilmeye başlandı. Fitness bu zamanlarda diğer sporlardan çok daha fazla iş yaparak onların önüne geçmiştir. Çünkü zamanında en etkili olarak gösterilen spor dahi fitnessın yaptığının yarısını dahi yapamamıştır. Fitness bu yüzden karın ve bel bölgesi gelişiminde en etkili spordur.

En etkili 5 karın egzersizi denildiği zaman akla ilk olarak sırt üstü yatılarak yapılan ve mekik çekme hareketine benzer bir hareket olan fitness hareketi gelmektedir. Sırt üstü yere yatıldıktan sonra eller ile baş desteklenmektedir. Daha sonra mekik gibi baş karın bölgesine çekilmeli ancak çekildikten sonra vücut 45 derece açı ile sağa ve sola hareket ettirilmelidir.

İkinci etkili harekette ise aletli olarak yapılan ve dumbbell kullanılan bir hareket vardır. Bu harekette kalça oturtulur ve alete ayaklar sabitlenir. Sırt bölgesi yatıldığı zaman boşta kalır. Çok ağır olmamak şartı ile sizi zorlamayacak olan dumbbelllar alınır ve göğüste tutulur. Sonra vücut aşağı kontrollü olarak salınır ve tekrar kontrollü olarak geri getirilir.

Üçüncü harekette ise yine bir salon aleti kullanılmaktadır. Bu alete sırt yerleştirilmekte ve oturulan kısım sabit ve üst kısmı sağa sola dönebilen bir alettir. Bu harekette kollar ile makinenin kolları tutulur. Sırt makineye yaslanır ve sağa sola dönerek karın kaslarının çalışması sağlanır.

Dördüncü harekette ayakta durulur. Bacaklar omuz hizasından çok az daha fazla açılır. Sol kol ile sağ ayağa ve sağ kol ile sol ayağa eğilerek hareket yapılır..

Son olarak beşinci harekette ise birçok kişinin aklına gelmese de ip atlama karın kaslarını çok iyi şekilde çalıştırmaktadır.